Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 21:51
Przeczytaj:
Reklama https://partner-projekt.pl/
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Miejski miód wielokwiatowy przebadany

367 typów pyłku roślin nektarodajnych wykryto w „Złotym nektarze” wykonanym przez pszczoły z pasieki na dachu Centrum Usług Publicznych w Opolu, który dodatkowo jest wolny od zanieczyszczeń. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Laboratorium Badania Jakości Produktów Pszczelich przy Zakładzie Pszczelnictwa w Puławach.
Miejski miód wielokwiatowy przebadany

Źródło: Czas na Opole

W wyniku analizy stwierdzono obecność m.in. śliwy i roślin kapustowatych. W miodzie obecne są także pyłki: klonu, kasztanowca, bluszcza pospolitego, wierzby, roślin astrowatych oraz typ mniszka. Próbki miodu zostały zbadane przede wszystkim pod kątem obecności zanieczyszczeń. Takich nie wykryto. Co ważne, wartość normatywna jakości handlowej według Rozporządzenia Ministra Rozwoju Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynosi nie więcej niż 0,1%. Miód opolski uzyskał wynik 0,03%, co czyni go jednym z najczystszych najzdrowszych typów miodu.

– Cieszę się, że wyniki badań laboratoryjnych po raz kolejny potwierdzają to, co już wiemy – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Opolu Iwona Kowalczuk. – Miód z Pasieki w sercu Opola jak każdy miód miejski jest miodem wielokwiatowym, natomiast swój wyjątkowy smak zawdzięcza bogactwu pyłków. Pszczoły mają bogatą bazę pożytkową w naszym mieście.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z  12 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama