Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Piknik przy kapliczce

Ligota Prószkowska to jedna z tych miejscowości, które mogą się poszczycić malowniczo położoną kapliczką. Właśnie tu od prawie 30 lat w każdą pierwszą niedzielę maja odbywają się nabożeństwa majowe połączone z piknikiem. W tym roku jego organizatorem było działające w miejscowości koło mniejszości niemieckiej.
Piknik przy kapliczce
Autor: DFK Ligota Prószkowska

Twórcą tej tradycji jest były już proboszcz parafii w Ligocie Prószkowskiej ksiądz Józef Szwarc. 

- Te modlitewno-piknikowe spotkania na przestrzeni lat zyskiwały na popularności – tłumaczy Daniel Szyndzielorz z DFK Ligota Prószkowska. - Biorą w nich udział także osoby spoza naszej gminy. Zaczynamy od nabożeństwa majowego ku czci Matki Boskiej Dobrej Rady. Zaraz po nim rozpoczyna się nasz piknik, podczas którego można zjeść kawałek ciasta, napić się kawy lub herbaty. 

Malowniczo położona kapliczka to nie tylko miejsce kultu, ale także atrakcja turystyczna. Stało się to możliwe dzięki mieszkańcom Ligoty Prószkowskiej, którzy poświęcili swój czas i pieniądze, aby to miejsce mogło zachwycać swoim urokiem. Zadbano o wygląd tego miejsca: pojawiły się nowe ławy i wiele kwitnących kwiatów doniczkowych. 

Kapliczka znajduje się w lesie, w odległości około kilometra od głównej drogi w Ligocie Prószkowskiej. Bardzo często zatrzymują się tu rowerzyści. Również mieszkańcy wsi i okolicznych wiosek odwiedzają to miejsce w celach nie tylko modlitewnych, ale i rekreacyjnych. Jest tam cicho, pięknie i spokojnie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama