Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 01:04
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Wielka inwestycja drogowa ruszyła

W środę 27 kwietnia rozpoczęły się roboty budowlane związane z kompleksową przebudową ulicy Wiejskiej w Niwkach. Zmodernizowany zostanie odcinek liczący prawie kilometr. Kierowcy i mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia.
Wielka inwestycja drogowa ruszyła
Autor: Google Maps

Przypomnijmy pokrótce, że to jedna z największych inwestycji planowanych w tym roku przez chrząstowicki samorząd. Przebudowie ulegnie ok. 950-metrowy odcinek gminnej drogi. Roboty będą polegały m.in. na wykonaniu konstrukcji drogi, budowie kanału teletechnicznego, wykonaniu nawierzchni bitumicznej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz zjazdów do posesji. Wymienione też zostaną oprawy oświetleniowe lamp na ledowe, a także będzie zagospodarowany przydrożny teren. 

Inwestycja będzie sfinansowana z rządowego funduszu Polski Ład na poziomie 95%. Pieniądze będą wypłacone za pomocą promesy inwestycyjnej udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

W związku z rozpoczęciem prac trzeba liczyć się z utrudnieniami w komunikacji zarówno pieszo-rowerowej, jak i samochodowej. 

- Prosimy zwracać uwagę na wprowadzane oznakowanie i stosowanie się do niego – mówi Anna Kurc z Urzędu Gminy Chrząstowice. - Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama