Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Majówka ze strażakami

We wtorek 3 maja przez gminę Dąbrowa przejedzie parada wozów strażackich należących do jednostek OSP. Jest to forma podziękowania druhom za ich codzienną służbę. Organizatorami wydarzenia są gmina Dąbrowa, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, jednostki OSP z Chróściny, Naroka, Dąbrowy i Żelaznej oraz sołectwo Ciepielowice.
Majówka ze strażakami
Autor: gmina Dąbrowa

O godz. 14.00 zaplanowany jest wyjazd spod remizy w Żelaznej. Następnie wozy przejadą wyznaczoną trasą. Około godz. 16.30 rozpocznie się druga część tego wydarzenia. Będzie to piknik strażacki na terenie rekreacyjno-sportowym w Ciepielowicach. Tam na uczestników czeka wiele niespodzianek oraz atrakcji. 

Będzie to już druga edycja gminnej parady wozów strażackich. Pierwszą - choć w nieco innej formule - zorganizowano w zeszłym roku. 

Przedstawiciele gminy Dąbrowa nie kryją, że rozwój czterech jednostek, które działają na tym terenie, jest powodem do dumy. Ich działania nie ograniczają się tylko do celów statutowych polegających na przeprowadzaniu szeroko rozumianych akcji ratowniczych. Druhowie pozyskują też granty i są animatorami lokalnego życia.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama