Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 04:00
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Dzień bez plecaka coraz bardziej popularny

Zwyczaj obchodzenia dnia bez plecaka pochodzi z USA. Przyjął się również w Polsce. Cieszy się dużą popularnością m.in. w placówkach edukacyjnych na terenie powiatu opolskiego.
Dzień bez plecaka coraz bardziej popularny

Autor: PSP Prószków

Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu, czymś ten plecak zastąpić. Liczy się kreatywność i fantazja. Uczniowie, którzy wezmą udział w obchodach tego dnia, są zazwyczaj zwolnieni z odpytywania. 

Zwyczaj trafił także do Polski i jest traktowany jako forma integracji, zabawy i odpoczynku od nauki. Jednak nie można zapomnieć o innym ważnym celu tej akcji. Jest nim zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach. Powód jest prozaiczny: nie stać ich nawet na plecak.

Dzień bez plecaka obchodzony był w wielu placówkach na terenie powiatu opolskiego. Zorganizowano go m.in. w szkole podstawowej w Kup (gmina Dobrzeń Wielki). Wykazując się kreatywnością i fantazją, uczniowie zastąpili swoje plecaki skrzynkami na narzędzia, wózkami dla lalek, walizkami, klatkami dla zwierząt i wieloma innymi przedmiotami. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 14 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protestAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Przepiękne ozdoby! :) Dużo zdrowia dla Pani Hildegardy! :)Data dodania komentarza: 26.12.2023, 18:23Źródło komentarza: O tym, jak powstają świąteczne ozdoby
Reklama
Reklama