Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:20
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Brali udział w olimpiadzie małych strażaków

Drużyna dziecięca działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku jako jedna z czterech opolskich ekip wzięła udział w III Międzynarodowej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 19 czerwca w Wieruszowie.
Brali udział w olimpiadzie małych strażaków

Najważniejsza jest zabawa
Organizatorami przedsięwzięcia byli Związek OSP RP, gmina Wieruszów oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wieruszowie. Święto małych strażaków odbyło się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. 

Olimpiada miała na celu popularyzowanie nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci w sytuacji różnorakich zagrożeń, w tym pożarowych. Chodziło też o propagowanie szkolenia pożarniczego wśród dzieci, kształtowanie świadomości udzielania pomocy innym osobom czy integrację dziecięcych drużyn.

Zgodnie z tradycją najmłodsi członkowie ochotniczych straży pożarnych z całego kraju i z zagranicy na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie zapalili symboliczny ogień olimpijski, a następnie zmierzyli się w czterech konkurencjach. Były to sztafeta, musztra, ćwiczenie bojowe „na mokro” oraz ćwiczenie bojowe „sikawka”. W imprezie wzięły udział dzieci w wieku od 4 do 10 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 35 drużyn. Co ważne, w tej rywalizacji każda dziecięca ekipa zajmuje pierwsze miejsce.  

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 23 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama