Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 24 czerwca 2022 23:49
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Jest dofinansowanie na remonty gminnych dróg

Gmina Prószków złożyła w ramach podstawowego naboru trzy wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych, który jest jednym z elementów Polskiego Ładu. Samorząd pozyskał wsparcie na realizację jednego z nich, dotyczącego remontu dróg gminnych. Na ten cel przyznano gminie Prószków 3 553 520,60 zł.
Jest dofinansowanie na remonty gminnych dróg
zdjęcie poglądowe
Źródło: freepik.com

Prace budowlane będą się odbywać na odcinkach o łącznej długości 4254 metry. W zakres remontu wejdzie frezowanie nawierzchni i utwardzenie poboczy, położenie jednej lub dwóch warstw asfaltu, przebudowanie niezbędnej infrastruktury sanitarnej, przełożenie krawężników oraz chodnika w niektórych lokalizacjach. 

Na liście zadań zaplanowanych do realizacji znajdują się gminne drogi w sześciu sołectwach. Jedną z miejscowości jest Przysiecz. We wniosku złożonym do programu Polski Ład znalazła się ul. Strzelecka. W przypadku Ligoty Prószkowskiej ul. Kościelna i ul. Dębowa. Modernizację przejdzie też ul. Stawowa w Nowej Kuźni. W Zimnicach Małych do takiego remontu zaproponowano ul. Szkolną. Na odcinku 354 metrów. W Zimnicach Wielkich remont przejdzie ul. Kościelna. Ostatnim sołectwem, które będzie mogło skorzystać z tych rządowych środków, jest Folwark. W przypadku tej miejscowości remontem będzie objęta ul. Wiejska. Tam zaplanowano wiele prac budowlanych. Zostanie poprawiony chodnik wraz z krawężnikiem. Wzmocniony będzie też mostek nad lokalnym potokiem. Regulacji wysokościowej ulegnie 11 zasuw, 4 wpusty uliczne i 3 włazy studzienek kanalizacyjnych. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama