Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Walczyli o puchar wójta gminy

W Turawie odbyły się Regaty o Puchar Wójta Gminy Turawa. Wydarzenie zorganizowano w ramach Mistrzostw Polski Katamaranów TOPCAT Catamaran CUP 2022. Do startu w zawodach stawiło się ponad 20 załóg z całej Polski oraz z zagranicy. Była to już 20. edycja tego wydarzenia.
Walczyli o puchar wójta gminy
Autor: FotoMedia AK - Andrzej Klimek, Jacht Klub Opolski

Jak tłumaczy Mariusz Łapot z Jacht Klubu Opolskiego, dla biorących w nich udział zawodników wydarzenie miało duże znaczenie. Regaty, które zaplanowano na cały weekend, zaliczają się do Pucharu Polski Katamaranów OPEN oraz do cyklu Pucharu Europy Międzynarodowego Stowarzyszenia Katamaranów Klasy TOPCAT (ITCA).

Organizatorzy podkreślają, że Jezioro Duże jako akwen bardzo dobrze sprawdza się w przypadku organizowania tego rodzaju zawodów. Zazwyczaj cieszy się też dużym zainteresowaniem ze strony zawodników z Polski jak i z zagranicy. Tym razem plany organizatorów pokrzyżowała pogoda. Zabrakło odpowiedniego wiatru i drugiego dnia imprezy zrezygnowano z wyścigów katamaranów. 

O wygranej w regatach decyduje kilka czynników. Jest to bardzo wymagający sport, w którym liczy się odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie. W zwycięstwie pomagają też warunki pogodowe i odrobina szczęścia. Jednak wszystkim najwięcej radości sprawił fakt, że mogli wrócić na wodę. 

Zawody na Jeziorze Dużym były pierwszym wydarzeniem w tym sezonie. Podczas regat postanowiono też w szczególny sposób uczcić pamięć zmarłego Krzysztofa Jańca. Był on wybitnym żeglarzem, trenerem i dobrym duchem opolskiego środowiska żeglarskiego. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama