Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Świetlica w Górkach - drugą najlepszą inicjatywą w Polsce

Sołectwo Górki zdobyło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Uznanie jurorów zdobył projekt pn. „Świetlica wiejska w Górkach godna XXI wieku - remont pomieszczeń świetlicowych”. Społecznicy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 5500 zł. Uroczysta gala odbyła się w Lublińcu.
Świetlica w Górkach - drugą najlepszą inicjatywą w Polsce
Autor: www.opolskie.pl

Najlepsi w województwie opolskim
Celem piątej edycji konkursu było upowszechnianie wiedzy oraz informacji dotyczących realizacji projektów służących aktywizacji lokalnych społeczności i sfinansowanych z funduszu sołeckiego. Chodzi również o wymianę doświadczeń oraz prezentację wsi jako miejsca do życia i rozwoju społeczno-zawodowego.
W konkursie rywalizowało aż 16 najlepszych projektów, po jednym z każdego województwa. Warto przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku, podczas regionalnej edycji konkursu, projekt z Górek został uznany za najlepszy na Opolszczyźnie spośród 14 zgłoszonych. Miejscowość otrzymała nagrodę w wysokości 7 tys. zł i gwarancję udziału w finale konkursu. Odbył się on w Lublińcu. 

Nie spodziewali się wygranej
Społecznicy z Górek podkreślają, że nagroda w ogólnopolskim konkursie była dla nich dużym zaskoczeniem. Cieszą się, że doceniono ich wysiłek włożony w rewitalizację dawnej szkoły. Teraz miejsce to tętni życiem. 
Zrealizowany w latach 2020-2021 projekt o wartości 120 tys. zł sfinansowany został w połowie ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego. Drugie tyle stanowił wkład własny sołectwa. Chodzi o pracę mieszkańców, zakup sprzętu oraz materiałów. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama