Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:55
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Bawili się w Antoniowie

W sobotę 23 lipca na boisku wiejskim w Antoniowie miał miejsce Festyn Rodzinny „Dzień Sąsiada”, zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką, który tłumnie zgromadził mieszkańców i gości.
Bawili się w Antoniowie
Autor: Magdalena Kotula

Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się krótkotrwałym oberwaniem chmury, co sprawiło przyjemne ochłodzenie, a następnie powitaniem przez sołtyskę Magdalenę Kotulę gości, wśród których byli Zastępca Burmistrza Ozimka Andrzej Brzezina, przewodnicząca DFK Antoniów Krystyna Hoinka, kierownik zespołu Opolskie Dziołchy Krystyna Buczek, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Antoniowie Anna Gonsior. 

Na scenie zaprezentował się zespół ludowy Opolskie Dziołchy i solistki Studia Piosenki Nonet w składzie: Vanessa Gonsior, Wiktoria Kania, Agata Spika, Natalia Nowak i Wiktoria Kuś, które swym pięknym głosem zachwyciły publiczność. Zgromadzonych uczestników przez ponad półtorej godziny rozweselali artyści z kabaretu Kafliki. Następnie na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowała Julia Dota, która zaśpiewała własny utwór. Po części artystycznej rada sołecka zaprosiła mieszkańców Antoniowa do konkursów: familiady i tradycyjnie - przeciągania tira. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Imprezę zakończono zabawą na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, animacje z konkursami i nagrodami dla dzieci, dmuchane kule, a także jedyny na Opolszczyźnie byk rodeo. W ofercie festynu znalazły się również kawiarenka z pysznymi ciastami, ciepły bufet, popcorn, wata cukrowa i zimne napoje.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama