Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:26
Przeczytaj:
Reklama https://bigbagnagruz.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Orlika przejęli piłkarze

Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie był organizatorem Turnieju OKiS Cup o Puchar Burmistrza Prószkowa. Impreza odbyła się w sobotę 23 kwietnia na boisku Orlik. Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: skrzaty, żaki oraz orliki. Warto zaznaczyć, że wśród zawodników było sporo dziewczynek.
Orlika przejęli piłkarze

To sportowe wydarzenie organizowane jest przez OKiS od wielu lat. 

- Realizujemy wiele inicjatyw, których celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych – mówi Jarosław Kublin z Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie. – Jednym z takich wydarzeń jest właśnie ten turniej. To bardzo cenne doświadczenie dla małych zawodników, którzy mogą sprawdzić swoje umiejętności przez rozegranie meczy z innymi drużynami. Z kolei dla nas, trenerów, wydarzenie daje możliwość nawiązania współpracy z innym ekipami, które działają na terenie Opolszczyzny.

Na zawody do Prószkowa przyjechali zawodnicy m.in. z Głogówka, Kędzierzyna-Koźla, Strzeleczek, Prudnika czy Łubnian. Oczywiście nie zabrakło drużyn wystawionych przez gospodarzy. W każdej z grup rywalizowało między sobą sześć drużyn złożonych z czterech zawodników. Mecze odbywały się równocześnie na trzech boiskach. Każda drużyna rozegrała pięć meczów po 18 minut. 

Jak podkreślali uczestnicy wydarzenia, takie turnieje są dla zawodników zaczynających przygodą z piłką nożną ciekawym doświadczeniem. Dzieci bardzo chętnie biorą w nich udział. Organizatorzy zauważają, że coraz więcej dziewczynek zaczyna uprawiać tę dyscyplinę sportu. W turnieju zaprezentowała się jedna w pełni dziewczęca drużyna. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama