Spośród przeszło 200 zgłoszonych szkół z całej Polski, Krasiejów znalazł się w gronie 50 finalistów, którzy przeszli do kolejnego etapu rywalizacji. Na tym etapie uczniowie oraz nauczyciele przedstawili swoje dotychczasowe działania związane z ekologiczną edukacją oraz inicjatywami mającymi na celu ochronę naszej planety. Wśród działań, które wyróżniały Krasiejów, były m.in. liczne warsztaty, zajęcia oraz projekty skierowane na podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów.
Konkurs w tym roku składał się z kilku wyzwań, które szkoły realizowały w odstępach tygodniowych. Krasiejowska grupa świetlicowa wykazała się ogromną kreatywnością, angażując dzieci w różnorodne zadania. Uczniowie napisali ekologiczną piosenkę i wiersz, stworzyli komiks, a także wykorzystali odpady do stworzenia nowych, przydatnych rzeczy. Efekty tych działań były imponujące, a zaangażowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli nieocenione.
- To była dla nas ogromna przygoda i zarazem wyzwanie. Chcieliśmy pokazać, że ekologia to coś więcej niż tylko teoretyczna wiedza – to konkretne działania, które mogą wpłynąć na przyszłość naszej planety. Dzieci były niezwykle zaangażowane i wykazały się dużą kreatywnością. – mówi Ela Bieniecka, jedna z nauczycielek, która prowadziła zajęcia w ramach programu.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 3 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze