Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
czwartek, 25 czerwca 2026 04:32
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/

Projekt pn. Poprawa dostępności do transportu publicznego poprzez budowę infrastruktury i kampanię informacyjno-edukacyjną na obszarze Aglomeracji Opolskiej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027, Priorytet 3 Fundusze Europejskie na zrównoważony transport miejski województwa opolskiego, działanie 3.2 Mobilność miejska w ZIT.
Projekt pn. Poprawa dostępności do transportu publicznego  poprzez budowę infrastruktury i kampanię informacyjno-edukacyjną  na obszarze Aglomeracji Opolskiej

W projekcie zaplanowaliśmy następujące działania:
1. Realizator Gmina Dąbrowa – budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odc. Niewodniki – Żelazna o długości 4.469 km;
2. Realizator Gmina Lewin Brzeski – budowa drogi dla pieszych i rowerów na odcinku Lewin Brzeski – Stroszowice – Sarny Małe o długości 5,22 km;
3. Realizator Gmina Łubniany – budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi powiatowej nr 1703 O na odcinku pomiędzy miejscowościami Masów i Biadacz o długości 1,193 km;
4. Realizator Gmina Niemodlin – budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu DP nr 1507 O na odc. Magnuszowice- Gracze oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego przy DP nr 1517 O w m. Niemodlin ul. 700-lecia o łącznej długości 4,241 km;
5. Realizator Gmina Ozimek – budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów – Jedlice – Szczedrzyk o długości 2,735 km;
6. Realizator Gmina Tarnów Opolski – budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu DP nr 1712 O na odc. Miedziana – Przywory o długości 1,501 km oraz budowa parkingu Bike&Ride w m. Miedziana na 6 stanowisk dla rowerów;
7. Realizator Gmina Tułowice – Budowa drogi dla pieszych i rowerów na odcinku Tułowice Małe – Skarbiszowice o długości 1,65 km;
8. Realizator Gmina Turawa – Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Kotórz Mały – Kotórz Wielki wzdłuż DP nr 1706 O o długości 2,84 km;
9. Realizator Powiat Brzeski – wypłata odszkodowań za przejęte grunty pod budowę drogi dla pieszych i rowerów na odcinku Lewin Brzeski – Stroszowice – Sarny Małe;
10. Realizator Powiat Strzelecki - Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej 1815 O na odcinku Izbicko – Utrata o długości 2,221 km wraz z wypłatą odszkodowań za przejęte grunty pod budowę ścieżki;
11. Realizator Województwo Opolskie wypłata odszkodowań za przejęte grunty pod budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odc. Niewodniki – Żelazna;
12. Realizator Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska – Kampania edukacyjno-informacyjna podnosząca świadomość mieszkańców i władz w zakresie propagowania i promocji korzystania z transportu zbiorowego niezmotoryzowanego oraz bezpiecznego korzystania z niego, promocji zintegrowanej polityki rowerowej, elektromobilności prowadzącej do poprawy jakości powietrza i łagodzenia zmian klimatu.

W ramach kampanii zaplanowano:
- Działania edukacyjne - warsztaty o zrównoważonej mobilności dla społeczności lokalnej oraz młodzieży szkolnej i dzieci, szkolenia dla samorządów, akcję „Mobilny uczeń”, konkurs dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym,
- Festiwal zrównoważonej mobilności,
- Event podsumowujący projekt,
- Spoty reklamowe i ogłoszenia w mediach.

Kampania zostanie skierowana do mieszkańców Województwa Opolskiego, głównie Aglomeracji Opolskiej i obejmować będzie wszystkie grupy społeczne: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorów, jak również osoby z niepełnosprawnościami. Beneficjenci otrzymają odpowiednie narzędzia i metody edukacyjno-informacyjne, dobrane do potrzeb grupy docelowej. Ich realizacja pozwoli na kształtowanie świadomości w temacie zrównoważonej mobilności zarówno wśród mieszkańców, jak i władz w szczególności w zakresie propagowania i promocji korzystania z transportu zbiorowego i niezmotoryzowanego oraz bezpiecznego korzystania z niego, promocji zintegrowanej polityki rowerowej, elektromobilności prowadzącej do poprawy jakości powietrza i łagodzenia zmian klimatu.

Zadania Lidera Projektu – Powiatu Opolskiego, Realizator:  Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu:
Wypłata odszkodowań za przejęte grunty pod budowę:
- ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu DP nr 1712 na odc. Miedziana – Przywory;
- ciągu pieszo-rowerowego przy DP nr 1517 O w m. Niemodlin ul. 700-lecia;
- ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Antoniów – Jedlice – Szczedrzyk;
- drogi dla pieszych i rowerów na odcinku Tułowice Małe – Skarbiszowice;
- ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Kotórz Mały – Kotórz Wielki wzdłuż DP nr 1706 O

Grupa docelowa:
Bezpośrednimi grupami docelowymi projektu są mieszkańcy miejscowości objętych zadaniami w ramach projektu, mieszkańcy gmin - Partnerów w Projekcie (91 304 mieszkańców), mieszkańcy powiatu opolskiego oraz całej Aglomeracji Opolskiej. Projekt będzie miał bezpośredni wpływ na lokalną społeczność, grupą docelową projektu będą również mieszkańcy powiatu opolskiego i całej AO - 324 273 mieszkańców. Pośrednią grupę docelową, która wykorzystywać będzie powstałą infrastrukturę, stanowić będą turyści odwiedzający teren wskazanych wyżej gmin.

Udział w przedsięwzięciu zostanie zapewniony osobom ze szczególnymi potrzebami, bez względu na wiek, płeć, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie, światopogląd czy orientację seksualną.

Kampania zostanie skierowana do mieszkańców Województwa Opolskiego, głównie Aglomeracji Opolskiej i obejmować będzie wszystkie grupy społeczne: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorów, jak również osoby z niepełnosprawnościami. Beneficjenci otrzymają odpowiednie narzędzia i metody edukacyjno – informacyjne, dobrane do potrzeb grupy docelowej.

Głównym celem projektu jest rozwój zrównoważonej mobilności, będącej elementem transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej, dzięki rozwojowi infrastruktury ścieżek pieszo-rowerowych, poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszo-rowerowego i drogowego oraz zmiany zachowań transportowych mieszkańców Aglomeracji Opolskiej.
Okres realizacji projektu: od 21.06.2024 r. do 31.12.2026 r.

Wskaźniki projektu:
1. Liczba stanowisk postojowych w wybudowanych obiektach „Bike&Ride” – 6 szt.
2. Liczba wybudowanych obiektów „Bike&Ride” – 1 szt.
3. Wspierana infrastruktura rowerowa – 26,07 km
4. Wspierane strategie zintegrowanego rozwoju terytorialnego – 1 szt.
5. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych – 47,38 ton ekwiwalentu CO2/rok
Wartość projektu: 55 249 410,71 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 41 201 691,14 PLN


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu Autor komentarza: wojtek Treść komentarza: no tak - starzy śmiecą a dzieci sprzątają Data dodania komentarza: 28.03.2026, 10:23 Źródło komentarza: Wielkie sprzątanie Jeziora Turawskiego
Reklama
Reklama