Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 13 lipca 2025 15:38
Przeczytaj:
Reklama https://partner-projekt.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Czy my mieszkamy na dworcu?!

Mieszkańcy jednego z domów w pobliżu dworca PKP w Komprachcicach skarżą się na zakłócanie ciszy przez megafony, nadające komunikaty dla podróżnych. Są one bardzo głośne i mają negatywny wpływ na komfort życia domowników. „W nocy to prawdziwy koszmar”! – mówią interweniujący.
Czy my mieszkamy na dworcu?!

O problemie poinformowała nas nasza czytelniczka (dane do wiadomości redakcji). Jej marzeniem było posiadanie domu, w którym będzie można odpocząć, nacieszyć się ciszą i spokojem. Niestety kobieta nie ma ciszy na swojej posesji. Przeszkadzają jej głośne dźwięki, które generuje zlokalizowany w pobliżu dworzec PKP w Komprachcicach. Stacja nie należy do dużych obiektów przesiadkowych polskich kolei. 

- Rozumiem, że komunikaty informujące o odjazdach i przyjazdach są konieczne – mówi. - Podobnie jak te, informujące o pozostawionych bagażach, czy zakazie palenia. Jednak są one bardzo głośne i słyszalne w naszym domu. Wynika to z faktu, że część megafonów skierowana jest w stronę pól oraz ulicy, przy której mieszkamy. Dom to przestrzeń, w której z domownikami chcielibyśmy odpocząć. Trudno to zrobić, gdy znienacka do salonu wdzierają się dźwięki z dworcowych megafonów. Czasami czujemy się, jakbyśmy mieszkali na dworcu!

Nasza czytelniczka skontaktowała się w tej sprawie z opolskim oddziałem PKP, informując m.in. o zbyt głośnych zapowiedziach megafonowych w porze nocnej na stacji kolejowej w miejscowości Komprachcice. Pod koniec stycznia tego roku otrzymała odpowiedź, w której czytamy, że podjęto działania w celu zmniejszenia poziomu głośności wygłaszania komunikatów w porze nocnej. 

„Nadmieniamy, że komunikaty nadawane w porze nocnej, z zasady nadawane są na niższym poziomie głośności. Z uwagi na to, że w przypadku stacji kolejowej w miejscowości Komprachcice, poziom ten okazał się jeszcze za wysoki, w dniu 30.01.2025 r. dokonano dalszego jego zmniejszenia, co powinno sprawić, że komunikaty nadawane na peronie w godzinach nocnych, tj. 22.00 – 06.00 będą mniej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców” – czytamy w odpowiedzi.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 22 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: W którym roku wybudowano kościół protestancki a kiedy spłonąłData dodania komentarza: 29.06.2025, 16:39Źródło komentarza: Z historii niemodlińskich kościołówAutor komentarza: EwaldTreść komentarza: W ogole o. Tym nir wiedziałem. Ciekawe czy faktycznie jest oszczędne.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 12:07Źródło komentarza: Przemysłowe kotły parowe, sprawdź ofertę Babcock WansonAutor komentarza: Jak wyżejTreść komentarza: Dziś będąc na działce nie idzie wytrzymać smrud jest taki że gryzie w oczy.Proszę zrobić porządek z tą firmą drzewną bo śmierdzi nieustannie co wekend, przeważnie w niedzielę nie idzie okna w domu otworzyć ten smrud się unosi na parę kilometrów to jest nie normalne że by tak ludzi truć jakąś chemią .Data dodania komentarza: 21.06.2025, 22:52Źródło komentarza: Mają dosyć smroduAutor komentarza: OlaTreść komentarza: https://zrzutka.pl/588hsdData dodania komentarza: 19.06.2025, 15:00Źródło komentarza: Mażoretki „Seniorita” z Dobrzenia Wielkiego znów Mistrzyniami Polski – teraz walczą o wyjazd na Mistrzostwa Europy!Autor komentarza: RajmundTreść komentarza: bardzo dobrze, o to chodzi, dziękujemy za takie dobre infomrajcjeData dodania komentarza: 17.06.2025, 12:59Źródło komentarza: Wyższe limity dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytówAutor komentarza: NoNieWiemTreść komentarza: Artykuł trochę idealizuje rzeczywistość. W praktyce biurowej wiele rzeczy wygląda zupełnie inaczej niż w szkolnym zeszycie, a programy księgowe robią większość pracy za człowieka.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:53Źródło komentarza: Szkolne zeszyty z rachunkowości a rzeczywistość księgowa w biurze rachunkowym
Reklama
Reklama