Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:06
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Można już korzystać z pumptracka

Zgodnie z zapowiedziami w Dzień Dziecka odbyło się uroczyste otwarcie pumptracka, który został wybudowany przed końcem 2021 roku. Nowa przestrzeń rekreacyjna znajduje się na kompleksie orlik w Polskiej Nowej Wsi.
Można już korzystać z pumptracka
Autor: gmina Komprachcice

Pierwszy w gminie

Pumptrack to rowerowy plac zabaw. Jest to specjalnie zaprojektowany, bardzo precyzyjny tor przeszkód. Składa się z garbów, profilowanych zakrętów oraz małych „hopek”. Są one ułożone w taki sposób, aby możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Po pumptracku poruszać się można na rowerze, hulajnodze czy też deskorolce. Można go też dostosować do określonej grupy odbiorców. Obiekt ma średnicę 50 m.

Przedstawiciele gminy Komprachcice nie kryją, że bardzo zależało im na stworzeniu tego innowacyjnego miejsca do odpoczynku. 

- Cieszymy się, że udało się nam wybudować tor, jednak w przyszłości chcielibyśmy się postarać o większy, bardziej rozbudowany tego rodzaju obiekt – mówi wójt gminy Leonard Pietruszka. - Mamy już przygotowany projekt. Widzimy, że pumptrack wzbudza duże zainteresowanie. Inwestycja taka ze względu na koszty będzie wymagała pozyskania dofinansowania zewnętrznego. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama