Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:42
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Zaczytane Opolskie już po raz kolejny

Urząd Marszałkowski po raz 6. organizuje akcję promującą czytelnictwo „Zaczytane Opolskie”. To unikalna możliwość spotkania się ze znanymi pisarzami, publicystami i innymi miłośnikami książki.
Zaczytane Opolskie już po raz kolejny
Autor: UMWO

– To odpowiedź na kryzys czytelniczy, który mamy od kilku lat. To unikalna możliwość bezpośredniego spotkania z autorem, okazja do zadania mu pytań, dyskusji czy uzyskania autografu. Te spotkania rozszerzają wiedzę nie tylko o samym autorze, ale i książce. Często wykraczają poza samą promowaną publikację – mówi wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca.

Jak przyznaje dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Tadeusz Chrobak, inicjatywa możliwa jest dzięki zaangażowaniu wielu osób. 

– Dziękuję samorządowi województwa i pracownikom bibliotek. Bardzo nam zależy, aby docierać z goszczącymi u nas pisarzami do małych miejscowości. Ten żywy kontakt z pisarzem, twórcą, poetą jest bardzo istotny. Staramy się promować wszystkich tych twórców, którzy wychodzą z czymś nowym. W bardzo małym stopniu powtarzają się nazwiska z ubiegłego roku. Zależy nam, aby promować nowości na rynku literatury. Nie jest łatwo, kalendarz twórców jest wypełniony, czynimy to z dużym wyprzedzeniem – wyjaśnia. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama