Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:25
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Prace postępują

Trwa etap projektowania ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy Grodziec z Dębską Kuźnią. Według informacji przekazanych przez opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prace idą zgodnie z planem.
Prace postępują
Autor: GDDKiA

Przypomnijmy, nowy trakt o długości 7,5 km zostanie poprowadzony wzdłuż drogi krajowej nr 46 i będzie przebiegał przez teren dwóch gmin – Chrząstowice i Ozimek. Ich samorządy postanowiły zapłacić za przygotowanie projektu ścieżki i dokumentacji zadania. Łącznie przekazały na ten cel 600 tys. zł. Projekt ma być gotowy na początku 2023 roku.

Jak informuje rzecznik prasowy GDDKiA w Opolu Agata Andruszewska, prace przebiegają zgodnie z planem. Zaznacza, że w przypadku większych zadań ten etap trwa nawet kilka lat, więc w tym przypadku działania postępują stosunkowo szybko. 

W ramach inwestycji na odcinku Dębska Kuźnia-Grodziec powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Planowana jest również korekta skrzyżowań w celu udostępnienia przejść dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów. Ponadto pojawią się elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowane zostaną przepusty, a sama ścieżka będzie miała oznakowanie poziome.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
angel 24.04.2022 07:43
kupiłem już rower i czekam na ścieżkę..

Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama