Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 lipca 2025 05:43
Przeczytaj:
Reklama https://biletyna.pl/koncert/Wakacyjny-Koncert-Gwiazd/Opole?utm_source=uxev&utm_medium=affiliate&utm_campaign=shlink&utm_content=501843&fbclid=IwY2xjawJ4KRFleHRuA2FlbQIxMAABHkVENLrlKzHwpq-x4-Qr4eFnou4qIgYxovRefRDr797Mpy10DKee6uKZ5tzo_aem_-y59xwKUTvyE2mbLrjGiBQ
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/

Promują kulturowe dziedzictwo Opolszczyzny

W niedzielę 17 września na rynku w Dobrodzieniu odbyła się czwarta edycja Folk Festiwalu, czyli Regionalnego Festiwalu Dźwięków, Smaków i Tradycji. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów „Akces” z Ozimka. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął wydarzenie patronatem medialnym.
Promują kulturowe dziedzictwo Opolszczyzny

Źródło: Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Talentów „Akces” z Ozimku

Na plenerowej scenie zaprezentowały się zespół Akces oraz Zespół Pieśni i Tańca „Opole”. W programie znalazł się też koncert Piotra i Agnieszki Szeferów oraz program artystyczny pod nazwą „Happy Jędrowski Show”. Podczas festiwalu można było wziąć udział w warsztatach malowania opolskiego wzoru. Folk Festiwal był też okazją do podziwiania bogactwa oraz różnorodności opolskiego rękodzieła czy skosztowania regionalnych przysmaków.

Ze względu na bardzo dobrą współpracę z tutejszym Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu festiwal od dwóch lat odbywa się w Dobrodzieniu.

Jak wyjaśnia dyrektor artystyczny festiwalu Elżbieta Pisula-Bieniecka, impulsem do zorganizowania pierwszej edycji festiwalu była wydana kilka lat temu płyta „FolkLove”. Młodzi artyści z dziecięcego zespołu Akces oraz podopieczni stowarzyszenia zaprezentowali się w kilkunastu utworach folkowych. Celem wydarzenia jest promowanie lokalnego dorobku i dziedzictwa kulturowego w różnych obszarach takich jak sztuka, rękodzieło, kulinaria, tradycja i obyczaje. Szczególne znaczenie dla organizatorów imprezy ma muzyka oraz lokalny dialekt gwary śląskiej.

 Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: W którym roku wybudowano kościół protestancki a kiedy spłonąłData dodania komentarza: 29.06.2025, 16:39Źródło komentarza: Z historii niemodlińskich kościołówAutor komentarza: EwaldTreść komentarza: W ogole o. Tym nir wiedziałem. Ciekawe czy faktycznie jest oszczędne.Data dodania komentarza: 27.06.2025, 12:07Źródło komentarza: Przemysłowe kotły parowe, sprawdź ofertę Babcock WansonAutor komentarza: Jak wyżejTreść komentarza: Dziś będąc na działce nie idzie wytrzymać smrud jest taki że gryzie w oczy.Proszę zrobić porządek z tą firmą drzewną bo śmierdzi nieustannie co wekend, przeważnie w niedzielę nie idzie okna w domu otworzyć ten smrud się unosi na parę kilometrów to jest nie normalne że by tak ludzi truć jakąś chemią .Data dodania komentarza: 21.06.2025, 22:52Źródło komentarza: Mają dosyć smroduAutor komentarza: OlaTreść komentarza: https://zrzutka.pl/588hsdData dodania komentarza: 19.06.2025, 15:00Źródło komentarza: Mażoretki „Seniorita” z Dobrzenia Wielkiego znów Mistrzyniami Polski – teraz walczą o wyjazd na Mistrzostwa Europy!Autor komentarza: RajmundTreść komentarza: bardzo dobrze, o to chodzi, dziękujemy za takie dobre infomrajcjeData dodania komentarza: 17.06.2025, 12:59Źródło komentarza: Wyższe limity dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytówAutor komentarza: NoNieWiemTreść komentarza: Artykuł trochę idealizuje rzeczywistość. W praktyce biurowej wiele rzeczy wygląda zupełnie inaczej niż w szkolnym zeszycie, a programy księgowe robią większość pracy za człowieka.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:53Źródło komentarza: Szkolne zeszyty z rachunkowości a rzeczywistość księgowa w biurze rachunkowym
Reklama
Reklama