Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:31
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

20 lat gry w okręgówce

Trzydniowy festyn sportowy w Mechnicach przyciągnął rzesze kibiców piłki nożnej oraz mieszkańców gminy Dąbrowa i ościennych miejscowości. Oprócz widowiskowych rozgrywek, przygotowano szereg atrakcji dla dzieci. Wieczorami muzyka na żywo zachęcała uczestników do wspólnej zabawy. Głównym organizatorem imprezy był LZS Mechnice, we współpracy z sołectwem Mechnice i Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.
20 lat gry w okręgówce

Po dwóch latach przerwy w ostatni weekend lipca odbył się Mechnicki Festyn Sportowy. Tym razem powodów do świętowania było kilka:

- tegoroczny festyn nosił nazwę 20-lecia, bo właśnie tyle lat upłynęło od awansu LZS Mechnice do okręgówki – wyjaśnia prezes klubu, Marek Leja.  -  Przez ten czas zagrało w nim aż 129 zawodników. Również 20 lat temu powstał „Mechnicki Niedzielnik Sportowy”, który bez żadnego wyjątku ukazał się na wszystkich meczach domowych Mechnic. Nie ma chyba w Polsce tak długo i tak regularnie wydawanego programu meczowego – dodaje Marek Leja.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się w piątkowy wieczór, zabawą taneczną z zespołem Sherwood. 

W sobotę odbył się I Memoriał Krystiana Iwańskiego. Wydarzenie zostało poświęcone pamięci zmarłego w zeszłym roku nauczyciela oraz dyrektora PSP w Chróścinie. Memoriał miał formułę zawodów piłkarskich dla trampkarzy i juniorów. Dotację w wysokości 4 tys. zł przeznaczoną na zorganizowanie tego wydarzenia pozyskano w konkursie „Opolskie dla młodzieży” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 4 sierpnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama