Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 09:28
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Pedałowali nie tylko na rowerach

Tarnowski Klub Ekstremalnej Turystyki Antyodleżynowej nie próżnuje w wakacje. Ma za sobą kolejną ciekawą wycieczkę, tym razem uczestnicy przemieszczali się nie tylko na jednośladach, ale również na drezynach.
Pedałowali nie tylko na rowerach
Autor: KETA

W niedzielę 24 lipca odbyła się wycieczka rowerowa do Staniszcz Wielkich zorganizowana przez Halę Sportową w Tarnowie Opolskim. Uczestniczyło w niej 21 osób. Trasa przebiegała przez Nakło, Raszową, Utratę, Borycz, Kadłub, Spórok aż do Staniszcz Wielkich, gdzie rowerzystów czekała… przesiadka na inny środek lokomocji, a mianowicie na drezyny z tutejszej wypożyczalni, jaka funkcjonuje przy dawnym dworcu kolejowym.

- Po raz pierwszy w historii klubu nasi uczestnicy mieli okazję popedałować nie tylko na rowerach i bardzo się to wszystkim spodobało – mówi kierownik Hali Sportowej w Tarnowie Opolskim Kamil Skóra. - W sumie tym razem przejechaliśmy 66 kilometrów: 60 na rowerach i 6 na drezynach. Najpierw jechaliśmy ze stacji w Staniszczach Wielkich 1,5 kilometra w stronę Spóroka, a potem w drugą stronę – do Kolonowskiego i z powrotem. Po drodze była jeszcze jedna atrakcja: postój na chłodną kąpiel w rzece Małapanew na skraju kolei drezynowej. Po zakończeniu jazdy po torach drezynami bardzo mili właściciele pojazdów kolejowych czekali na nas z poczęstunkiem w postaci kiełbasek z grilla.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama