Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 09:36
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Mają pomysł na zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach

Z wyliczeń wynika, że w przyszłości może zabraknąć miejsc dla dzieci w przedszkolach na terenie gminy. Dodatkowo sytuację komplikuje fakt, że z mapy gminy zniknie ochronka, która do tej pory była gwarantem 30 miejsc dla maluchów. Przedstawiciele samorządu postanowili zmierzyć się z tym wyzwaniem. Zaplanowano utworzenie aż 75 nowych miejsc w przedszkolach.
Mają pomysł na zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach
Autor: PP Polska Nowa Wieś

Samorządowcy podkreślają, że przeprowadzenie tego przedsięwzięcia może rozwiązać duży problem społeczny.

- Jeśli teraz nie zrobimy nic, to zapewnienie wszystkim dzieciom miejsc w przedszkolach naszej gminy może się okazać w perspektywie najbliższych kilku lat dużym wyzwaniem – mówi wójt Leonard Pietruszka. – Nie mówimy  więc o sytuacji, która dotyczy tylko jednego roku. Doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy w tym wypadku rozwiązania systemowego, dostosowanego do potrzeb naszej gminy. 

Dużo czasu poświęcono na przenalizowanie sytuacji i wybór opcji, która spełni oczekiwania mieszkańców gminy. Duże znaczenie miały również w tym wypadku samorządowe finanse. 

- Na modernizację przedszkoli mamy 4,8 mln zł – tłumaczy wójt Leonard Pietruszka. – Są to pieniądze pochodzące z Polskiego Ładu. Chodzi nam o to, aby wydać je jak najlepiej i najefektywniej. Zaplanowaliśmy utworzenie trzech nowych oddziałów. Na każdy z nich przewidzieliśmy 25 miejsc. W sumie z przedszkolnej opieki mogłoby skorzystać aż 75 dzieci. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama