Celem konkursu było zorganizowanie warsztatów, podczas których uczniowie wspierali seniorów w zdobywaniu umiejętności cyfrowych. Zajęcia odbywały się w szkołach, bibliotekach, domach kultury i klubach seniora. Uczestnicy wspólnie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z internetu, uczyli się o e-usługach, rozrywce online oraz zagrożeniach, związanych z wirtualną rzeczywistością. Kapituła konkursowa brała pod uwagę m.in. jakość zajęć, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz efekty integracji międzypokoleniowej.
Do Warszawy pojechała szkolna delegacja, składająca się z czterech osób. Jedną z nich była koordynatorka projektu Grażyna Świercz. Stronę uczniowską reprezentowały Jula Krawczuk i Zuzia Mirowska z VIII klasy szkoły podstawowej w Ozimku. Z kolei Danuta Wierzbicka była przedstawicielką środowiska seniorów. Członkiem delegacji był też opolski wicekurator oświaty Marek Leśniak.
- Bardzo się cieszymy, że kapituła konkursu doceniła nasze działania – mówi liderka projektu Grażyna Świercz. – Jednak nagroda jest dla nas ogromnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki. A my otrzymaliśmy maksymalne 150 punktów. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przeprowadzić warsztaty najlepiej jak potrafiliśmy. Niewątpliwie, mocnymi stronami projektu było przygotowanie dodatkowych materiałów czy warsztatów z policjantką.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 2 maja - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze