Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:12
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Mieszkanka Suchego Boru wyróżniona!

Za nami ceremonia rozdania nagród Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego, która odbyła się w Warszawie. Podczas wydarzenia wyróżniona została Joanna Kasprzak-Dżyberti, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór.
Mieszkanka Suchego Boru wyróżniona!
Autor: Dorothea Burn O’Craigie

Polcul promuje społecznikostwo. Fundacja powstała na początku 1980 roku w Australii z inicjatywy Jerzego Bonieckiego, przemysłowca z Sydney, społecznika wielkiego formatu. Idea organizacji wyrażała nadzieję na odzyskanie suwerenności i niepokój o przyszłość rodzącej się w Polsce demokracji.

Obecnie wyróżnienia trafiają w ręce osób zaangażowanych w budowanie tolerancji i demokracji w krajach ościennych. Przyznawane nagrody nie tylko wspierają społeczeństwo obywatelskie w Polsce, ale także podkreślają międzynarodowy wymiar i znaczenie prodemokratycznych inicjatyw. Kapituła fundacji kieruje się przeświadczeniem, że skuteczne budowanie zrębów społeczeństwa obywatelskiego wymaga współpracy z sąsiadami, a tym samym przezwyciężania nawarstwionych przez pokolenia antagonizmów i nieufności.

W niedzielę 5 maja dyrekcja przyznała siedem wyróżnień osobom zaangażowanym w działalność kulturalną i proces budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz współpracę z jej sąsiadami. Po raz pierwszy od 2019 roku wydarzenie zorganizowano stacjonarnie. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama