Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:28
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Za nami 19. edycja przeglądu piosenek dla przedszkolaków

W Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie po trzyletniej przerwie spowodowanej remontem ośrodka kultury oraz pandemią odbyła się 19. edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Organizatorami wydarzenia byli Ośrodek Kultury i Sportu oraz Przedszkole Publiczne w Prószkowie.
Za nami 19. edycja przeglądu piosenek dla przedszkolaków

Celem tej cyklicznej imprezy jest rozwijanie i prezentacja umiejętności wokalnych u dzieci, promowanie dziecięcej twórczości muzycznej oraz popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci, inspirowanie do poszukiwania nowych form zainteresowań artystycznych oraz integracja, promowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku przedszkoli.

W festiwalu wzięły udział przedszkolaki z sześciu placówek z terenu gminy: z Górek, Złotnik, Ligoty Prószkowskiej, Zimnic Małych, Zimnic Wielkich oraz Prószkowa. 

Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Prószkowie organizowany jest od 2004 roku. 

– Jeśli chodzi o formułę imprezy, to przyjęliśmy pewną zasadę – wyjaśnia jedna z inicjatorek przedsięwzięcia, nauczycielka Anna Lalik. – Naprzemiennie organizujemy przegląd piosenki przedszkolnej oraz piosenki ludowej. Każde z przedszkoli biorących udział w imprezie otrzymuje zawsze nagrodę w postaci Złotego Mikrofonu i pamiątkowe dyplomy. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama