Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Będzie kolejny klub seniora

Na terenie gminy Popielów powstanie kolejne miejsce, gdzie seniorzy będą mogli w ciekawy i aktywny sposób spędzać wolny czas. Zostanie ono otwarte jeszcze w tym roku. Będzie to już trzeci po Popielowie oraz Lubieni klub seniora na tym terenie.
Będzie kolejny klub seniora
Autor: www.staresiolkowice.pl

Niedawno gmina Popielów otrzymała dofinansowanie na stworzenie i wyposażenie trzeciego klubu seniora. Pochodzi ono z rządowego programu „Senior+” na lata 2021-2025. Dotacja została przyznana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynosi 200 tys. zł, natomiast całkowitą wartość projektu oszacowano na 250 tys. zł.

Zgodnie z planami nowy klub seniora powstanie w centrum Starych Siołkowic. Przebudowane zostaną pomieszczenia na parterze budynku, w którym obecnie znajdują się pomieszczenia biblioteki publicznej się i izba pamięci Jakuba Kani – mają one zostać przeniesione do innego obiektu. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Seniorzy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego pomieszczenia, które będzie pełnić funkcję sali spotkań, a także z aneksu kuchennego. 

Klub seniora ma zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku. Będzie podlegał pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Popielowie. Ma być miejscem spotkań osób, które ukończyły 60 lat i chcą aktywnie spędzać czas oraz rozwijać swoje pasje. Dla seniorów zostanie stworzona ciekawa oferta. Będą mogli uczestniczyć m.in. w zajęciach kulturalnych, rękodzielniczych oraz kulinarnych.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama