Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Najlepsza gmina wiejska na Opolszczyźnie

Gmina Turawa zajęła 41. miejsce wśród gmin wiejskich w rankingu finansowym samorządów terytorialnych w Polsce. Jest to najlepszy wynik, jeśli chodzi o Opolszczyznę. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku ten samorząd uplasował się na 529. miejscu.
Najlepsza gmina wiejska na Opolszczyźnie
Źródło: freepik.com

Ranking został przygotowany przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wzorem poprzednich lat wykazano analizę kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego z uwzględnieniem podziału na kategorie gmin. Dodatkowo dokonano porównania pozycji jednostek samorządu terytorialnego względem roku poprzedniego. Oceniano takie wskaźniki jak udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem czy obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń. Analizowano też udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, udział środków europejskich w wydatkach ogółem, relację zobowiązań do dochodów ogółem oraz udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących. 

Władze gminy Turawa postrzegają tę wysoką lokatę jako ogromny sukces. Szczególnie, że w ocenianym okresie samorządy musiały się zmagać z konsekwencjami wynikającymi z pandemii. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama