Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:09
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Kontrowersje w sposobie odbioru kontenerów ze śmieciami

Od 1 października w gminie Chrząstowice zmieni się technika odbioru śmieci przez firmę Remondis. Polegać ona będzie na opróżnianiu kubłów przez jedną tylko osobę, która podczas całego procesu nie opuszcza kabiny śmieciarki. Wydawać by się mogło, że to spore udogodnienie, jednak… jeszcze przed wprowadzeniem tej innowacji już sypią się słowa krytyki i hejtu ze strony mieszkańców.
Kontrowersje w sposobie odbioru kontenerów ze śmieciami
zdjęcie poglądowe
Źródło: freepik.com

Cały proces opróżniania kubłów nazywa się Sidepress. Pozwala on na szybki, bezpieczny i ekologiczny odbiór odpadów. Z boku pojazdu wysuwany jest wysięgnik, którego odpowiednie elementy chwytające unoszą pojemnik i następuje jego opróżnienie do bocznego zsypu. Całość procesu nadzorowana jest przez kierowcę z wnętrza kabiny przy pomocy funkcjonalnego pulpitu sterowniczego oraz systemu kamer. Pojazd przypomina trochę automat do gry zwany jednorękim bandytą.

Aby metoda usuwania śmieci mogła przebiegać skutecznie, mieszkańcy muszą odpowiednio ustawić swoje kubły. W tym celu firma odpowiedzialna za wywóz śmieci opracowała specjalną grafikę, na której w sposób bardzo czytelny zaprezentowano prawidłowo ustawione pojemniki na śmieci. Zgodnie z instrukcją powinny on m.in. znajdować się na skraju chodnika lub pobocza, stać na płaskim podłożu, a pomiędzy pojemnikami a jezdnią nie mogą znajdować się żadne przeszkody, takie jak drzewa, auta, słupki itp. Ponadto grafika obrazuje także 4 warianty źle ustawionych kubłów (np. za daleko od krawędzi jezdni albo ustawiony krzywo).

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 22 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama