Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 01:13
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Powstał żabi zakątek

Staw przy ulicy Marcina w Tarnowie Opolskim zyskał nowy wygląd. Prace rewitalizacyjne trwały tu już od roku, a teraz zamontowano nowe fontanny. Przedtem to miejsce nie zachęcało, by tu się zatrzymać, ale teraz… jest ładnie.
Powstał żabi zakątek
Autor: sołectwo Tarnów Opolski

Żaby w stawie były od dawna, w letnie wieczory odbywają się tu prawdziwe żabie koncerty. Teraz na brzegu pojawiły się dodatkowo żaby – fontanny tryskające strumieniami wody. Zamontowane zostały 13 września na wapiennych kamieniach, które podarowała sołectwu firma Lhoist SA. Fontanny zakupione zostały przy wsparciu finansowym z funduszy Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej Województwa Opolskiego na 2022 rok. Zanim pojawiły się żaby, wykonanych tu zostało jednak już wcześniej bardzo wiele prac.

- Trzeba było uporządkować zieleń, która przez lata mocno „zdziczała”, oczyścić i odnowić ścieżki, nawieźć nowego grysu, dosadzaliśmy też krzewy i jeszcze tej jesieni dosadzać będziemy kolejne – bzy, żeby było ładnie i aby pachniało – mówi sołtys Anna Gebauer. – Jak się uda, to jeszcze w tym roku dostawimy dodatkowe ławeczki, a jak nie to w przyszłym. Planujemy też montaż dodatkowych kamer. Monitoring w tym miejscu już jest, ale chcemy go wzmocnić, aby uchronić to miejsce przed dewastacją.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 15 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama