Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:20
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Senior wie co to recykling

Członkowie grupy Seniorzy w Gminie Chrząstowice uczestniczyli w ciekawych warsztatach edukacyjnych.
Senior wie co to recykling
Autor: gmina Chrząstowice

Od początku września chrząstowiccy seniorzy biorą aktywny udział w wielu interesujących zajęciach. Rozpoczęło się od tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Klubowiczki zaprezentowały utwór Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”. Przypomnijmy, relację z tego wydarzenia opublikowaliśmy w poprzednim wydaniu „Tygodnika Ziemi Opolskiej”.

Kolejne zajęcia odbyły się 7 września. Był to trening koncentracji i spostrzegawczości. Uczestniczki rozmawiały o pamięci, jej zmianach i rodzajach oraz ćwiczyli ją na bieżąco w trakcie spotkania. Jak przyznają seniorki, regularny trening mózgu to najlepsze lekarstwo na kłopoty z pamięcią.

Z kolei 8 września grupa brała udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska. Tego typu zajęcia odbywały się w wielu gminach w regionie. Podczas spotkania w Chrząstowicach seniorzy uczyli się wykorzystywać techniki recyklingu. Ponadto była to dobra okazja do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń oraz do udziału w kilku konkursach ekologicznych (np. ekobingo). Była też możliwość zobaczenia ciekawego filmu na temat środowiska naturalnego.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 15 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama