Wycieczki, zajęcia rekreacyjne, warsztaty, nowe znajomości i codzienna dawka dobrej zabawy – tak zapowiadają się wakacje w gminie Ozimek. Szkoły, Dom Kultury w Ozimku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz lokalne organizacje przygotowały bogatą ofertę półkolonii i zajęć dla dzieci i młodzieży. Jak się okazuje, chętnych nie brakuje.
Twinpigs, zoo i trampoliny
Pięć dni pełnych wycieczek, aktywności i dobrej zabawy – tak zapowiadają się tegoroczne półkolonie organizowane przez Dom Kultury w Ozimku. Od 29 czerwca do 3 lipca uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić popularne miejsca rozrywki, wziąć udział w ciekawych zajęciach i spędzić początek wakacji w wyjątkowy sposób.
Warto podkreślić, że Dom Kultury w Ozimku organizuje letnie półkolonie od kilku lat. Ta forma wakacyjnego wypoczynku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców gminy.
- Cieszą się one dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Ozimek - słyszymy w Domu Kultury w Ozimku. - W tym roku z tej formy spędzania wakacyjnego czasu skorzysta 25 osób. Miejsca rozeszły się bardzo szybko. Utworzona została również lista rezerwowa dla osób, którym nie udało się zapisać na półkolonie w podstawowym terminie.
Organizatorzy zaplanowali wyjazd do amerykańskiego parku rozrywki Twinpigs, wizytę w opolskim zoo oraz pobyt w Funzeum. Uczestnicy odwiedzą także park trampolin House of Air. W programie znalazła się również wycieczka do Alpakarni, a na zakończenie wakacyjnego tygodnia organizatorzy przewidzieli wizytę w kinie Helios.
Zainteresowanie tymi półkoloniami w gminie Ozimek utrzymuje się na wysokim poziomie od kilku lat. Dla wielu rodziców jest to nie tylko okazja do zapewnienia dzieciom atrakcyjnego wypoczynku, ale również forma opieki w czasie wakacji. Organizatorzy podkreślają, że uczestnicy cenią sobie przede wszystkim różnorodność zajęć, możliwość poznawania nowych miejsc oraz nawiązywania nowych znajomości.
Sportowe wakacje na Orliku w Ozimku
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ozimku po raz kolejny przygotował wakacyjną ofertę dla młodszych mieszkańców gminy. Podobnie jak w poprzednich latach, dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzić letni czas, uczestnicząc w bezpłatnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na boisku „Orlik” w Ozimku.
- Tradycyjnie zajęcia będą miały charakter otwarty - mówi dyrektor MOSiR-u w Ozimku Arkadiusz Banik. - Oznacza to, że nie prowadzimy wcześniejszych zapisów i każdy może dołączyć w dowolnym momencie. Jednogodzinne zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Przewidzieliśmy różnorodne gry, zabawy ruchowe oraz aktywności sportowe dostosowane do wieku uczestników. Chcemy, aby dzieci i młodzież mogły spędzić wakacje aktywnie, bezpiecznie i w przyjaznej atmosferze. Podsumowaniem zajęć będzie „Zakończenie Sportowych Wakacji na Orliku”.
Pełny artykuł znajdziesz w e-wydaniu.
👉 Kup i czytaj e-wydanie Tygodnika Ziemi Opolskiej z 25 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Napisz komentarz
Komentarze