Miniony tydzień przyniósł powiatowi opolskiemu i jego władzom serię prestiżowych wyróżnień. W ciągu zaledwie trzech dni starosta opolski Henryk Lakwa oraz samorząd powiatowy zostali docenieni na szczeblu ogólnopolskim i regionalnym.
Wśród nagród znalazły się wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów, Honorowa Odznaka za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego oraz Srebrny Medal „Zasłużony dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej”.
Pierwsza dobra wiadomość dotarła 17 czerwca podczas uroczystej gali Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów organizowanej przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Opolski znalazł się na wysokim, 9. miejscu w kraju w kategorii powiatów liczących powyżej 120 tysięcy mieszkańców. Wyróżnienie odebrali starosta Henryk Lakwa oraz wicestarosta Leonarda Płoszaj.
– Ogromnie się cieszymy. Tym bardziej, że to ranking oparty na obiektywnych kryteriach i konkretnych danych. Ale za tą statuetką nie stoją liczby. Stoją ludzie – podkreślał starosta.
Pełny artykuł znajdziesz w e-wydaniu.
👉 Kup i czytaj e-wydanie Tygodnika Ziemi Opolskiej z 25 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Napisz komentarz
Komentarze