Od około godziny 9.00 bez prądu byli mieszkańcy wielu ulic, m.in. Tatrzańskiej, Luboszyckiej, Poniatowskiego, Nysy Łużyckiej, Dwernickiego, Karpackiej, Podhalańskiej, Huculskiej, Beskidzkiej, Waryńskiego, Pułaskiego, Asnyka, Norwida, Zapolskiej, Fabrycznej, Plebiscytowej oraz Rodziewiczówny.
Brak energii elektrycznej zakłócił codzienne funkcjonowanie mieszkańców oraz działalność części instytucji i firm. Problemy dotknęły również Radio Doxa, które poinformowało słuchaczy o przejściu na tryb awaryjny.
– Drodzy słuchacze! W części Opola nie ma zasilania. Ten brak dotknął również i nas. Nadajemy w związku z tym w trybie awaryjnym. Czekamy na przywrócenie zasilania – przekazała rozgłośnia w komunikacie.
Jak wynika z informacji opublikowanych przez Tauron Dystrybucję, służby cały czwartkowy poranek pracowały nad usunięciem usterki. Według zapowiedzi dostawy energii elektrycznej powinny zostać przywrócone do godzin południowych.


Napisz komentarz
Komentarze