Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:22
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Kolejne miliony z Polskiego Ładu

W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki trzeciej edycji naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Chrząstowice otrzymała blisko 3 miliony złotych.
Kolejne miliony z Polskiego Ładu
Autor: gmina Chrząstowice

Trzecia edycja naboru dedykowana była gminom, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować, wynosiła maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy popegeerowskiej to 2 proc.).

Nabór wniosków rozpoczął się 28 grudnia 2021 roku i trwał do 11 marca bieżącego roku. Z kolei ogłoszenie wyników nastąpiło pod koniec ubiegłego tygodnia.

W ramach trzeciej edycji gmina Chrząstowice otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości 2 773 400 zł. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę boiska przy szkole podstawowej w Chrząstowicach. Temat realizacji tego zadania już wielokrotnie wracał na łamach naszej gazety. Samorząd od dawna planował zagospodarować teren przy szkole, na którym aktualnie znajduje się tylko trawa. To już wkrótce ma się zmienić.

Warto również przypomnieć, że na ostatniej sesji temat ten poruszała zastępca wójta Daria Pawlak. Poinformowała ona radnych, że gmina musiała rozwiązać umowę z projektantem, który miał przygotować dokumentację na zagospodarowanie wyżej wspomnianego obiektu, jak również terenu rekreacyjno-sportowego w Dębskiej Kuźni. Wykonawca projektów niestety nie wywiązywał się z umowy w terminie. Urząd gminy zobowiązany został do podpisania nowej umowy z innym projektantem, ale tylko na zagospodarowanie terenu boiska przyszkolnego w Chrząstowicach, na co udało się pozyskać dofinansowanie w ramach trzeciej edycji Polskiego Ładu.
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama