Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 24 czerwca 2022 23:54
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Nowe fundusze i nowy sprzęt

Stowarzyszenie Przyjaciół Dębskiej Kuźni otrzymało dotację w wysokości 318 tys. złotych na cztery projekty zgłoszone do LGD Kraina Dinozaurów. Dzięki tym funduszom w sołectwie zostaną zrealizowane kolejne ważne dla mieszkańców inicjatywy.
Nowe fundusze i nowy sprzęt
Autor: gmina Chrząstowice

Dębska Kuźnia jest wioską, która ciągle się rozwija. Wspomniane środki zostaną przeznaczone m.in. na dalsze zagospodarowanie terenu za remizą OSP. 

„Dokończymy plac zabaw, ogrodzimy cały teren, postawimy wiatę i grilla. Powstanie też boisko z koszem oraz rowerowe miasteczko i tereny zielone” – czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

Prace mają być prowadzone wiosną przyszłego roku. O kolejnych etapach realizacji tego zadania będziemy informować naszych czytelników na bieżąco.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że w ostatnim czasie została podsumowana Marszałkowska Inicjatywa Sołecka w Dębskiej Kuźni, do której gmina Chrząstowice dołożyła dodatkowy tysiąc złotych. Tak oto 6 tys. zł przekazano na zakup nowego sprzętu do świetlicy Pod Lipami. Kupiono zaparzacz do kawy i system nagłośnieniowy.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama