Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:54
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Piknik wegański przyciągnął tłumy

W Stajni Karczów po raz kolejny odbył się piknik wegański. W jego organizacji właścicieli wsparli przyjaciele, gmina Dąbrowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.
Piknik wegański przyciągnął tłumy
Autor: gmina Dąbrowa

- Wydaje się nam, że sprawdza się formuła wegańskiego pikniku ekologicznego – mówią właściciele Stajni Karczów oraz założyciele Stowarzyszenia Wilk Syty i Owca Cała Natalia i Kamil Gitlarowie. - Można u nas zobaczyć wiele zwierząt, które zostały uratowane i właśnie tutaj znalazły swój dom. Organizując tę imprezę, chcemy uwrażliwić jej uczestników na los zwierząt.

Dla osób, które przyjechały do Karczowa, przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich była niewątpliwie kuchnia wegańska. Goście mogli również zwiedzić stajnię i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze, podczas których wykonywano domki dla owadów i karmniki dla ptaków. Ciekawostką był pierwszy tegoroczny Opolski Spacer Przyrodniczy. Nie zabrakło stoisk z rękodzielnictwem czy naturalnymi, ekologicznymi produktami, muzyki na żywo czy atrakcji dla najmłodszych dmuchanego placu zabaw. Można było również sprawdzić swoje umiejętności w pokonywaniu wiejskiego toru przeszkód, a także zobaczyć samochód strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie. Podczas pikniku zbierano pieniądze na zakup siana dla zwierząt, które przebywają w stajni.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama