Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:22
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Jest dodatkowa dotacja na budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego

Pod koniec kwietnia zwołano sesję nadzwyczajną rady gminy Komprachcice. Podczas obrad przegłosowano uchwały dotyczące wprowadzenia zmian do budżetu samorządu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Wynikały one m.in. z faktu przyznania dodatkowej, rządowej dotacji na budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego w Komprachcicach.
Jest dodatkowa dotacja na budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego
zdjęcie poglądowe
Źródło: adobe stock

Na sesji wójt Leonard Pietruszka poinformował radnych, że gmina Komprachcice otrzymała środki finansowe przyznane z rezerwy budżetu państwa.

- Jest to kwota w wysokości prawie 1 mln 574 tys. zł – mówił włodarz gminy. – Na jednej z wcześniejszych sesji, aby móc ogłosić przetarg na realizację inwestycji, musieliśmy pożyczyć część pieniędzy z naszego budżetu, tak aby zwiększyć kwotę do 3 mln zł. Jednak już wtedy sygnalizowałem, że jest duża szansa, iż na budowę centrum otrzymamy dodatkowe wsparcie. Aktualnie jest to już potwierdzona proceduralnie informacja. Dotacja będzie realizowana przez Opolski Urząd Wojewódzki.

W związku z tym radni przegłosowali przyjęcie tej dotacji do budżetu gminy Komprachcice. Zaakceptowano także uchwałę, na mocy której „oddano” pożyczone wcześniej pieniądze. Aktualnie są one traktowane jako środki oszczędnościowe na inne ewentualne inwestycje. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama