Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Świętowali Dzień Strażaka

W dniu świętego Floriana strażacy ochotnicy spotkali się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łubnianach. Odprawiona została msza dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla strażaków z gminy Łubniany, ich rodzin, a także w intencji druhów, którzy odeszli już na wieczną służbę.
Świętowali Dzień Strażaka

Ochotnicza Straż Pożarna każdego dnia działa zgodnie z zasadą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, ci którzy w niej służą wielokrotnie przedkładają bezpieczeństwo mieszkańców nad własne zdrowie i życie.

- Św. Florian, który niechaj ma was w swojej opiece, uczy nas wiary w Boga wyrażającej się gotowością oddania życia w ofierze – przemawiał do strażaków proboszcz łubniańskiej parafii ks. Marek Terlecki.

Przed mszą miała miejsce tradycyjna już procesja ku czci św. Floriana wiodąca od krzyża przy boisku do kościoła w Łubnianach. Uczestniczyli w niej strażacy jednostek OSP w Brynicy, Jełowej, Luboszycach i Łubnianach wraz z pocztami sztandarowymi, a także ich rodziny oraz zgromadzeni parafianie.

Po mszy druhny i druhowie spotkali się w restauracji Leśna w Łubnianach. Zanim rozpoczęła się druga część uroczystości, wójt Łubnian uhonorował czterech strażaków (po jednym z każdej jednostki). Za wzorową służbę w szeregach OSP gminy Łubniany oraz ponadprzeciętne zaangażowanie w codzienny nurt zadań wyróżnieni zostali: prezes Mariusz Szeląg z OSP w Łubnianach, druh Jerzy Wierszak z OSP w Luboszycach, druh Zbigniew Zakrzewski z OSP w Jełowej, druh Marcel Bort z OSP w Brynicy oraz inspektor ds. obrony cywilnej Janusz Górka za profesjonalną współpracę z jednostkami OSP gminy Łubniany.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama