Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:55
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Inwestycja przebiega zgodnie z planami drogowców

W lutym Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu rozpoczął przebudowę drogi nr 414 na odcinku Prószków-Przysiecz. Zgodnie z planem prace budowlane mają się zakończyć wiosną przyszłego roku.
Inwestycja przebiega zgodnie z planami drogowców

Wykonano ponad 30% prac 
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 414 na odcinku Prószków-Przysiecz będzie się wiązała z wydatkiem na poziomie 17 mln zł. Jest to zadanie dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Obejmuje ona m.in.: przebudowę i rozbudowę tras o łącznej długości 2,36 km. W przypadku drogi nr 414 prace będą prowadzone na odcinku o długości prawie 2 km, natomiast w przypadku trasy nr 429 będzie to 0,38 km. 

- Aktualnie zaawansowanie inwestycji wynosi ponad 30% - wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Teresa Kubalańca. - Roboty koncentrują się na odcinku ul. Daszyńskiego, rondzie oraz wiadukcie nad autostradą A4. Prace obejmują przebudowę przepustów drogowych, wykonywanie kolektora kanalizacji deszczowej, a także przebudowę kolizji z sieciami: sanitarną, wodociągową, elektroenergetyczną i teletechniczną oraz konstrukcji drogowej i prac brukarskich. Planowany termin realizacji zadania to pierwszy kwartał 2023 roku.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama