Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:44
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Wybrała wymagający instrument

Niezwykła artystyczna przygoda Barbary Machoń z graniem na harfie rozpoczęła się, gdy mieszkanka gminy Prószków miała 9 lat. Najpierw przez rok uczęszczała do ogniska, później rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej 1 stopnia „Preludium” w Opolu. Aktualnie jest jedną z dwóch absolwentek tej placówki grających na harfie.
Wybrała wymagający instrument
Autor: archiwum rodzinne Barbary Machoń

14-latka przyznaje, że jest coś magicznego i wyjątkowego w harfie.

- W szkole muzycznej miałam możliwość spróbowania zagrania na niej – wspomina Barbara Machoń. – A trzeba pamiętać, że to rzadki instrument i niewiele osób na nim gra w Polsce. Postanowiłam wtedy dołączyć do tego grona. Od tamtej pory harfa towarzyszy mi na co dzień. I nie wyobrażam sobie bez niej teraz mojego życia, choć był jeden moment, gdy myślałam o rezygnacji z gry na harfie. Na szczęście udało mi się wtedy pokonać ten artystyczny kryzys.

Dziewczyna przyznaje, że gra na harfie z różnych powodów nie należy do łatwych. Jest to wymagający instrument, ponieważ potrzebne są bardzo zręczne palce. Trzeba więc bardzo dużo ćwiczyć.

- Córka poświęca na grę na harfie około 2-3 godzin dziennie – mówi jej mama. – I muszę przyznać, że bardzo lubię, gdy ćwiczy na swoim instrumencie. Po mieszkaniu rozchodzą się czyste, niezwykle miłe dla ucha i pełne spokoju dźwięki. Jak dla mnie córka może ćwiczyć godzinami.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama