Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Czy uda się szybciej zakończyć remont?

W marcu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisał umowę na przebudowę tras nr 414 i 429 na odcinku Prószków-Przysiecz. Pierwotnie realizacja miała trwać dwa lata, jednak podczas obrad ostatniej sesji sejmiku wojewódzkiego postanowiono ją przyspieszyć. Radni przeznaczyli na ten cel dodatkowe pieniądze.
Czy uda się szybciej zakończyć remont?

W sumie do trzech najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie Opolszczyzny dołożono aż 14 mln zł. Taka zmiana została wprowadzona zarówno do budżetu na 2022 rok, jak i do Wieloletniej Prognozy Finansowej. W praktyce działanie to może umożliwić zakończenie prac budowlanych we wcześniejszym terminie niż planowano.

Jedną z takich inwestycji jest przebudowa dróg wojewódzkich nr 414 i 429 na odcinku Prószków-Przysiecz. Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Zakończenie inwestycji zaplanowano na maj 2023 roku. W tegorocznym budżecie województwa opolskiego zaplanowano na ten cel 10,3 mln zł. Podczas ostatniej sesji sejmiku wojewódzkiego radni postanowili dołożyć do tej kwoty ok. 6,5 mln zł.

Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu podkreślają, że te środki są przesunięte z płatności zaplanowanej na przyszły rok, tak aby wykonawca nie czekał i miał pewność, że jeśli prędzej wykona prace, to otrzyma zapłatę natychmiast po wykonaniu i zafakturowaniu.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama