Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Konserwator zablokował przebudowę

Prezydent Opola wysunął propozycję poszerzenia mostu Zamkowego. Wzbudziła ona jednak burzę komentarzy i weto Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Opolu. Wniosek jeszcze formalnie nie wpłynął, a już zapowiedziano, że zgody nie będzie.
Konserwator zablokował przebudowę
Autor: bryan

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski swoją koncepcję przedstawił mieszkańcom pod koniec kwietnia - m.in. za pośrednictwem Facebooka, w tej sprawie zwołano też konferencję prasową. Chodzi o tzw. żółty mostek przy kościele o.o. franciszkanów, który jest dość wąski i jak mówiono, nie spełnia standardów komunikacji miejskiej. Okazuje się, iż istotniejsze jest jednak to, że stanowi najstarszy obiekt mostowy w mieście. Pochodzi z 1864 roku. 

O przebudowie tego mostu dyskutowano już w przeszłości, ale bezowocnie. Taki projekt zawsze wiązał się z wielkimi nakładami finansowymi. Teraz koncepcja powróciła lansowana przez włodarza miasta, który argumentował, iż gdyby poszerzyć konstrukcję przeprawy o dwa metry, mogłyby nią przejeżdżać autobusy i zatrzymywałyby się przy rynku (teraz jadą z ul. Ozimskiej w ul. Kołłątaja i stamtąd w ul. Korfantego i muszą przejeżdżać całą ulicę Piastowską). 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama