Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Rajcy debatowali o sprawach gminy

W sali konferencyjnej Publicznego Żłobka w Prószkowie w piątek 29 kwietnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Prószkowie.
Rajcy debatowali o sprawach gminy

Podczas sesji radni wprowadzili zmianę do regulaminu utrzymania czystości i porządku obowiązującego na terenie gminy Prószków. Zatwierdzono też plany prac komisji Rady Miejskiej na 2023 rok oraz wprowadzono zmiany do budżetu oraz w wieloletniej prognozie finansowej gminy Prószków. 

W czasie obrad poruszono również inne ważne kwestie dotyczące funkcjonowania gminy Prószków. 

Debatowano o sytuacji uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w świetlicach w Górkach, Nowej Kuźni oraz Zimnicach Wielkich. Sołtysi podkreślili, że sytuacja jest pod kontrolą, ale największym problemem jest znalezienie pracy dla tych osób. Problemem jest fakt, że osoby te chcą wrócić na Ukrainę, a dla pracodawców jest to czynnik zniechęcający do zatrudnienia. Uchodźcy mogą liczyć na wsparcie władz gminy. 

- Prawie wszystkie dzieci uczęszczają do szkół i przedszkoli – mówił podczas sesji burmistrz Krzysztof Cebula. – Mogą też korzystać z dodatkowych godzin nauczania języka polskiego. Samorząd płaci również za faktury, które składają sołtysi. Chodzi o zakup lekarstw czy niektórych niezbędnych produktów.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama