Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Sprzęt medyczny trafił na Ukrainę

Powiat opolski po raz kolejny przekazał pomoc dla Ukrainy. Tym razem wspólnie z trzema opolskimi szpitalami zorganizował pomoc dla placówek medycznych na Ukrainie.
Sprzęt medyczny trafił na Ukrainę

 Dary odebrali nasi przyjaciele z partnerskiego powiatu kałuskiego, by rozdysponować je do placówek medycznych - mówi starosta Henryk Lakwa. - Od początku wojny na Ukrainie, jeśli chodzi o pomoc humanitarną, ściśle współpracujemy z powiatem kałuskim. Znajduje się tam punkt przerzutowy pomocy humanitarnej na tereny, gdzie toczą się walki. Konsultujemy z nimi, co jest w danym momencie najbardziej potrzebne.

Ostatni transport to przede wszystkim sprzęt medyczny. Starosta opolski nawiązał współpracę z dyrektorami: szpitala MSW Jackiem Bartoszem, szpitala wojewódzkiego Renatą Ruman-Dzido i szpitala św. Rocha (EMC) w Ozimku Jolantą Ryndak. Dzięki ich niesamowitemu zaangażowaniu w ciągu zaledwie czterech dni udało się zorganizować transport sprzętu, którym placówki te mogły się podzielić, a który tam na Ukrainie stanowi ogromne wsparcie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama