Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
niedziela, 28 czerwca 2026 22:09
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/

Czuję się zagrożony - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

Nie dam się zastraszyć; nie ulegnę żadnemu ultimatum; choćbym miał chodzić po Opolu z ochroną policji… - takie i inne mocne stwierdzenia padały podczas konferencji prasowej, jaka została zorganizowana w środę 18 maja w opolskim ratuszu przez włodarza miasta. Zwołał ją w nawiązaniu do medialnej nagonki i wcześniejszych konferencji polityków Zjednoczonej Prawicy, na której m.in. wezwali oni Arkadiusza Wiśniewskiego do dymisji. To co mówił prezydent, mogło szokować, gdyż działania swoich oponentów nazwał on gangsterką polityczną i porównał ostatnie zmasowane „ataki” i naciski na jego osobę z tym, czego doświadczał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zanim został zamordowany.
Czuję się zagrożony - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

W Opolu wrze już od kwietnia i kolejnych odsłon tego konfliktu pomiędzy środowiskiem polityków Zjednoczonej Prawicy a prezydentem było już tyle, że przeciętny mieszkaniec dawno już mógł się pogubić w sprzecznych relacjach, jakie napływają w tej sprawie. 

Afera goni aferę, przy czym te piętnujące prezydenta tropią takie media jak „NTO” (czyli jak pisze na swoim profilu facebookowym Arkadiusz Wiśniewski – „orlenowska gazetka”), TVP czy Radio Opole, natomiast broni go samorządowy „Czas na Opole”, który z kolei ujawnia kolejne „afery Jakiego”…

 Zaczęło się od kontrowersji w spółce WiK, gdzie – jak informowaliśmy w wydaniu z 6 maja („Przetargi pod lupą”) - postępowanie w sprawie możliwej działalności na szkodę spółki wszczęła policja pod nadzorem prokuratury, kontrolę poselską zapowiedział poseł Janusz Kowalski, a także prawicowi radni miejscy. 

Na cenzurowanym znaleźli się wiceprezesi WiK, ale również prezes Ireneusz Jaki – ojciec europosła Patryka Jakiego, wobec którego padły już publicznie różne oskarżenia: m.in. o mobbing wobec pracowników, kontrowersyjnie wysokie wynagrodzenie, szokująco wysokie wydatki czy też rzekomy proceder „kupowania” nagród i różne inne rzeczy…

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kamikaze Treść komentarza: ale 105 lat temu to była Republika Weimarska ;) Data dodania komentarza: 28.06.2026, 20:53 Źródło komentarza: Padł nowy rekord ciepła w Polsce. Po 105 latach Prószków traci historyczny rekord Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu
Reklama
Reklama