Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 24 czerwca 2022 23:46
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Czuję się zagrożony - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

Nie dam się zastraszyć; nie ulegnę żadnemu ultimatum; choćbym miał chodzić po Opolu z ochroną policji… - takie i inne mocne stwierdzenia padały podczas konferencji prasowej, jaka została zorganizowana w środę 18 maja w opolskim ratuszu przez włodarza miasta. Zwołał ją w nawiązaniu do medialnej nagonki i wcześniejszych konferencji polityków Zjednoczonej Prawicy, na której m.in. wezwali oni Arkadiusza Wiśniewskiego do dymisji. To co mówił prezydent, mogło szokować, gdyż działania swoich oponentów nazwał on gangsterką polityczną i porównał ostatnie zmasowane „ataki” i naciski na jego osobę z tym, czego doświadczał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zanim został zamordowany.
Czuję się zagrożony - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

W Opolu wrze już od kwietnia i kolejnych odsłon tego konfliktu pomiędzy środowiskiem polityków Zjednoczonej Prawicy a prezydentem było już tyle, że przeciętny mieszkaniec dawno już mógł się pogubić w sprzecznych relacjach, jakie napływają w tej sprawie. 

Afera goni aferę, przy czym te piętnujące prezydenta tropią takie media jak „NTO” (czyli jak pisze na swoim profilu facebookowym Arkadiusz Wiśniewski – „orlenowska gazetka”), TVP czy Radio Opole, natomiast broni go samorządowy „Czas na Opole”, który z kolei ujawnia kolejne „afery Jakiego”…

 Zaczęło się od kontrowersji w spółce WiK, gdzie – jak informowaliśmy w wydaniu z 6 maja („Przetargi pod lupą”) - postępowanie w sprawie możliwej działalności na szkodę spółki wszczęła policja pod nadzorem prokuratury, kontrolę poselską zapowiedział poseł Janusz Kowalski, a także prawicowi radni miejscy. 

Na cenzurowanym znaleźli się wiceprezesi WiK, ale również prezes Ireneusz Jaki – ojciec europosła Patryka Jakiego, wobec którego padły już publicznie różne oskarżenia: m.in. o mobbing wobec pracowników, kontrowersyjnie wysokie wynagrodzenie, szokująco wysokie wydatki czy też rzekomy proceder „kupowania” nagród i różne inne rzeczy…

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama