Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:38
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Warto zajrzeć do izby muzealnej

W Regionalnej Izbie Muzealnej Śląskiej im. Konrada Mientusa w Dańcu znów się dzieje. W sobotę 17 września będzie można odwiedzić obiekt w ramach 30. Europejskich Dni Dziedzictwa.
Warto zajrzeć do izby muzealnej
Autor: gmina Chrząstowice

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny na wyjątkową skalę. Co roku we wrześniu można bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

W tym projekcie udział bierze także gmina Chrząstowice, a dokładnie Gminna Biblioteka Publiczna w Chrząstowicach. W ramach przedsięwzięcia wszyscy chętni będą mogli zwiedzić w sobotnie popołudnie wspomnianą izbę muzealną przy ulicy Dąbrowickiej 4 w Dańcu. 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Podczas zwiedzania zostaną pokazane zabytki, które przez wiele lat gromadził założyciel tego miejsca Konrad Mientus. Warto wspomnieć, że hasłem przewodnim 30. Europejskich Dni Dziedzictwa są słowa „Połączeni dziedzictwem”. Można powiedzieć, że śp. Konrad Mientus dbał i o „połączenie”, i o „dziedzictwo.” Kolejne pokolenia poznawały dzięki niemu historię i sposób życia, dowiadywały się, „jak to dołwniej bywało…”. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 15 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama