Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 01:14
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Już wkrótce otwarcie centrum

Jeszcze w tym roku gmina Komprachcice zakończy realizację jednej z najważniejszych inwestycji. Będzie tutaj działać pierwsze w regionie Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z planem obiekt zacznie funkcjonować na przełomie października i listopada.
Już wkrótce otwarcie centrum
Autor: Fb Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski

Jak tłumaczy wójt gminy Leonard Pietruszka, w Komprachcicach powstaje punkt koordynacyjny i ośrodek łączności scalający służby biorące udział w akcjach ratowniczych. Centrum Zarządzania Kryzysowego ma także pełnić funkcję magazynową. Obiekt ten ma być wykorzystywany w sytuacjach, w których po losowych wydarzeniach będzie można na krótki czas udzielić poszkodowanym schronienia. Z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Komprachcicach będą mogły też korzystać ościenne samorządy czy powiat opolski.

W nowym obiekcie mają się również znaleźć boksy garażowe dla jednostki OSP Komprachcice. Inwestycja ta ma duże znaczenie dla ochotników, ponieważ aktualna remiza nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

Na ogłoszony przez samorząd przetarg wpłynęła jedna oferta. Zaproponowana w niej kwota była niewiele wyższa niż budżet przewidziany na tę inwestycję. Zabezpieczono na ten cel 2 992 025 zł. Wykonawca wycenił prace budowlane na 3 198 296 zł. Podczas obrad radni wyrazili zgodę na zwiększenie budżetu inwestycji o 212 tys. zł. Pieniądze te umożliwiły zrealizowanie inwestycji. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 1 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama