Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:19
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Kto odbierze ścieki?

W gminie Dąbrowa zrobiło się nerwowo, bo pojawiły się obawy związane z odbiorem nieczystości komunalnych.
Kto odbierze ścieki?
zdjęcie poglądowe
Źródło: freepik.com

Wójt Katarzyna Gołębiowska – Jarek 21 lipca podzieliła się nimi z mieszkańcami na swoim oficjalnym profilu facebooka. Napisała tak: 

„PILNE! Drodzy mieszkańcy Gminy Dąbrowa! W dniu wczorajszym dotarły do mnie sygnały, że ZGKiM sp. z o.o. z Prószkowa, który jest odbiorcą ścieków z Naszej Gminy rozważa wypowiedzenie nam umowy ze względu na nieopłacalność prowadzenia działalności na naszym terenie.  Jak informuje firma, obecnie obowiązujące opłaty za odbiór ścieków nie pokrywają rosnących kosztów związanych ze wzrostem cen energii i paliw. Taryfy są ustalane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i nie ma ich zgody w najbliższym czasie na wzrost stawek. Z takim wnioskiem już dwukrotnie wyszedł ZGKiM sp. z o.o. w Prószkowie.

Podjęłam pilną interwencję w tej sprawie i zrobię wszystko, aby mieszkańcom Gminy Dąbrowa zapewnić ciągłość w odbiorze ścieków”.

Taki komunikat wzbudził zrozumiały niepokój mieszkańców. Wyrażali go m.in., również na facebooku – ale nie tylko. Ktoś zapytał: „jest chyba jakaś umowa z firmą od ścieków a co za tym idzie jakaś gwarancja?”, jedni przestraszyli się możliwości podwyżki ( „Przecież i tak ogromnie dużo płacimy za ścieki”!), inni że nieczystości nie będzie miał kto odebrać. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 4 sierpnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama