Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:37
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Festyn letni w Krzyżowej Dolinie

W weekend 23-24 lipca sołtys, rada sołecka, DFK i OSP wsi Krzyżowa Dolina zorganizowali festyn letni. W dniu 23 lipca obchodzimy wspomnienie św. Liboriusza i na tę okoliczność festyn rozpoczęto od udziału we mszy św. odpustowej odprawionej przez księdza proboszcza Józefa Gorkę w kaplicy pod wezwaniem św. Liboriusza przy świetlicy wiejskiej.
Festyn letni w Krzyżowej Dolinie
Autor: Bernard Sklorz

Po mszy zebrani przeszli na plac festynowy, gdzie mieszkańców i gości, m.in. Zastępcę Burmistrza Ozimka Andrzeja Brzezinę przywitał sołtys Bernard Sklorz i rozpoczęła się biesiada przy kołaczu i kawie, podczas której zabawiał Wesoły Masorz z programem „Po śląsku i na wesoło”. Po występie odbyła się zabawa, do której przygrywał zespół Nemezis.

Podczas biesiady następnego dnia serwowano swojskie kołacze i ciasto upieczone przez panie z DFK. W trakcie biesiady odbył się występ Karoliny Treli, bardzo żywiołowej wokalistki, która pomiędzy piosenkami zabawiała zgromadzonych także dowcipami. W dalszej części biesiady wystąpił zespół Revers. W programie zaprezentowała się również 7-letnia Marlena Feliks, wokalna perełka miejscowości. Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama