Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 09:27
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

W Chróścicach mają inwestycyjny boom

Przedstawiciele gminy Dobrzeń Wielki podpisali umowy z wykonawcami trzech inwestycji. Wszystkie przedsięwzięcia będą realizowane w sołectwie Chróścice.
W Chróścicach mają inwestycyjny boom
Autor: gmina Dobrzeń Wielki

W ramach jednego z nich w miejscowości powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Zgodnie z planami władz obiekt przeznaczony będzie na dzienny pobyt dla osób niepełnosprawnych oraz w wieku senioralnym. W obiekcie znajdą się m.in. sale ćwiczeń, rehabilitacji, zajęć grupowych i komputerowa, strefa odpoczynku, kuchnia z zapleczem, jadalnia, węzeł sanitarny, a także pomieszczenia dla pielęgniarek, rehabilitantów oraz obsługi. Wszystkie pomieszczenia zostaną w pełni wyposażone. W celu dowozu osób niepełnosprawnych do placówki zostanie zakupiony specjalistyczny samochód. Zakończenie prac zaplanowano na grudzień 2022 roku.

Jak tłumaczą przedstawiciele gminy Dobrzeń Wielki, inwestycja wiąże się z wydatkiem na poziomie 4 890 620,16 zł. Samorząd otrzymał dotację z programu Polski Ład w wysokości 3 800 000 zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 mln zł.

Kolejne dwie umowy dotyczą remontu gminnej drogi. Chodzi o dwa odcinki ul. Polnej w Chróścicach. Pierwsza z nich opiewa na ponad 115 tys. zł, zaś druga na prawie 160 tys. zł. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama