Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:40
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Kraina Malucha w Żelaznej

Kraina Malucha w Żelaznej to pierwszy publiczny kompleks żłobkowo-przedszkolny w gminie Dąbrowa. W przeciągu 2,5 lat miejsce to przeszło prawdziwą metamorfozę. W 2019 roku powstał tam pierwszy, nowoczesny, gminny żłobek. W 2020 roku utworzona została filia przedszkola. W ostatnim czasie przeprowadzono termomodernizację obiektu.
Kraina Malucha w Żelaznej
Autor: gmina Dąbrowa

Termomodernizacja była koniecznością
Całkowity koszt tego etapu inwestycji zamknął się w kwocie prawie 677 tys. zł. Dofinansowanie na jego realizację w wysokości ponad 433 tys. zł udało się zdobyć samorządowi gminy z Aglomeracji Opolskiej. W ramach przedsięwzięcia zainstalowano kocioł kondensacyjny, instalację fotowoltaiczną i mechaniczną, ocieplono też ściany zewnętrzne oraz dach.  

Dziś obiekt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, funkcjonalności, a przede wszystkim dostępności dla najmłodszych. 

- Obiekt wygląda dziś imponująco – nie kryje radości wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek. – W ciągu 2,5 roku utworzyliśmy w budynku po gimnazjum żłobek i przedszkole. Końcowym etapem inwestycji była termomodernizacja. Ocieplone zostały ściany i wymieniono źródło ogrzewania. Metamorfozę przeszło też otoczenie obiektu. Jest teraz przyjazne, kolorowe, z muralem i ogrodem sensorycznym. Jestem dumna, że udało się pozyskać środki finansowe z czterech źródeł i stworzyć miejsce, o którym marzyli nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, ale rodzice z całej gminy.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama